BU ÜRÜN ÜCRETSİZ KARGO  

Böbrek taşlarının eritilmesinde,düşürülmesinde, şeker hastalığında ve adet düzensizliğinde yardımcı bir üründür.  

Buradaki bilgiler internet den derlenmiştir bilgi amaçlıdır.  

Kayseri ve çevresinde sıklıkla yetişen ve üzüm meyvesini andıran, 30-40 meyve tanesi bir salkım oluşturan gilaburu, Kayseri ve çevresinde “gilaburu, gilebolu, gilaboru, gilabı, giraoğlu”, Konya’da “giligili, gilaboru veya giraboğulu”, Sivas ve Yozgat’ta “gilaburu, girabolu, geleboru”, Tunceli’de “dağdağan, dağdığan, geleboru, gilabada ve gildar” adıyla biliniyor.

Ağaçtan sonbaharda toplanan gilaburu meyvesi, su dolu bir kapta bir süre salamura yapılarak bekletildikten sonra suyu sıkılarak veya taneleri yenilerek tüketiliyor.

İşte "Gilaburu"nun faydalı olduğu hastalıklar 

Hamile ve Ülser Hastaları Dikkat!

Ülserli hastalar kontrollü kullanabiliyor. Hamile bayanlar ilk 4 ay kullanamıyor. Doktorunuzdan Bilgi alınız.

 

KALP – TANSİYON: Gilaburu yatıştırıcı, damar genişliği düzenleyici, iskelet ve kas rahatlatıcı, kalp güçlendiri etkiye sahiptir. Kas gerilimini azaltır ve spazmları engeller.

Hipertansiyonda Cardiovascular sistemini rahatlatır ve tansiyon rahatsızlığından kaynaklanan kabızlığı engeller.

Harici kullanımda kramp ve kas gerilmesini rahatlatır Bazı migren vakalarında da yardımcı olabilir.

İDRAR YOLU HASTALIKLARI: İdrar kanalındaki iltihaplanmaları temizler.

İdrar kanalındaki daralma ve boğumları açar, idrar zorluğu ve yanmalarına karşıda son derece etkili ve tedavi edicidir.

PROSTAT: Gilaburu, idrar kanalındaki genişletme özelliği ile mesanenin bir seferde ve kolaylıkla boşalmasını sağlar.

Gece ve gündüz sık tuvalete çıkmayı azaltır. Hasta ilk kullandığından itibaren faydasını hissetmeye başlar.

KADIN HASTALIKLARI: Adet zorluğu ve düzensizliğine karşı çok etkilidir. Spesifik olarak; kramp, yumurtalık ve rahim kası  rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Rahimi rahatlatır.

Böylece adet görme krampları sona erer ve menstursyondan kaynaklanan ağrıları azaltır.

Düşük durumu ve tehlikesinde kullanılır. Damar genişliği düzenlenmesinden dolayı adet dönemlerinde aşırı kan kaybını ve menapozdaki kanamaları azaltır.

BÖBREK/ BÖBREK TAŞI: Böbrek taşlarının bütün cinsleri; aslıları itibariyle suda çözünmeyen kalsiyum tuzu olup bu tuz oluşumunu yerinde eritecek bir ilaç bulunmadığından dolayı lazer, ses dalgası vs. gibi yollarla böbrek taşı fiziksel olarak parçalanıp yerinden oynatılarak düşürülmeye çalışılmaktadır. (Diğer bir yöntem açık operasyondur.) Ve bu yöntemler hastaya aşırı ağrı sancı vermenin yanında kalıcı yan tesirleri olan yöntemlerdir.

Gilaburu ise böbrek taşını, diğer usullerde (lazer vs.) olduğu gibi; fiziksel parçalanma yöntemi ile değil kimyasal çözünme ile yok ettiğinden dolayı ne taş çözünürken ne de idrar ile birlikte atılırken hasta ağrı sancı hissetmez.

Taşın oluşum süreci tersine işleyerek, taş tamamen erir ve idrar ile birlikte kimyasal madde olarak atılır.

1 kür: (15 Lt.) Gilaburu 1 hafta içerisinde 6 - 8 mm böbrek taşını eritebilmektedir.

 Taş 8 mm’ den büyük ise her 8 mm için bir kür düşünülmelidir. Gilaburu ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kistlerine de iyi gelmektedir.

NOT: Sertliğinden dolayı lazerin de kıramadığı kristalize cins böbrek taşını Gilaburu da eritemeyebilir. Bu cins taş ile karşılaşma riskiniz % 1- 2 civarındadır.

Türkiye’de İç Anadolu’ nun çeşitli yerlerinde yetiştirilen "Gilaburu" meyvesi başta böbrek taşı, böbrek tembelliği, böbrek kistleri,  idrar yolu rahatsızlıkları, prostat, hiper tansiyon ve kadın hastalıklarının tedavisi olmak üzere çeşitli hastalıklara karşı yüzyıllardır yöresel ve kültürel görenek olarak uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu tespit ülkemiz için olduğu kadar dünya içinde haklı ve yerinde bir tespittir.

ABD ilaç departmanı olan United States Pharmacopoeia taradından birkaç yıl çnce onaylanan bu madde sıvı özüt, bileşik tentür ve  bileşik iksir formlarında üretilmekte her tür sinirsel rahatsızlık ve halsizlik durumu efektif olmak üzere her tür kramp, spazm, nöber ve tetanozda ayrıca kalp rahatsızlığı çarpıntı ve romatizmaya karşı başarıyla kullanılmaktadır.

Gilaburu: Doğal şifa deposu

Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aksoy, yurt içinde ve dışında birçok üniversitede yapılan araştırmaların gilaburu bitkisinin şifa kaynağı bir bitki olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Kayseri ve yöresinde yetişen gilaburu bitkisinin doğal şifa kaynağı olduğu belirtildi.

Gilaburu bitkisinin ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiğini ifade eden Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aksoy, şöyle söyledi:
“Gilaburu suyu içeriğindeki asitler nedeniyle antikanserojen ve antioksidan özelliğe sahiptir. Antioksidanlar, vücutta serbest radikalleri bağlayarak, sağlığa zararlı birçok olumsuz etkiyi durdurmakta. Bu özelliği nedeniyle gilaburu suyu, yaşlanmayı geciktirici, mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu ve kolesterolü düşürücü etkiye sahip. Gilaburu bitkisi, kanser önleyici, antioksidan ve C vitamini deposu, kısaca her derde deva bir bitki. Bu bitkinin suyunu midesinde ve bağırsaklarında ülser olanlar tüketmemeli. Çünkü bitki asitli bir yapıya sahip. Bu bitkinin ortaya çıkmamış diğer şifalı özelliklerinin tespiti için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde araştırmalar devam ediyor.”

HAZIRLANIŞI ve KULLANILIŞI

Su içerisinden alınan Gilaburu bir süzgeç veya kevgir üzerinde ezilir.

Meyvenin çıkan suyuna kendisi kadar normal içme suyu ilave edilir ve bu karışım sıkıldığından itibaren 24 saat içinde hasta tarafından içilir.

Tadı hafif ekşi olan Gilaburunun mümkün olduğu kadar bu haliyle içilmesi tavsiye edilir.

Buna rağmen hasta içmekte güçlük çekiyor ise mümkün olduğu kadar az olmak kaydı ile karışım şeker ile tatlandırılabilir.

DİKKAT !

 • *Hastanın 24 saat içerisinde tüketebileceği sıvı bir seferde hazırlanmalıdır.  Diğer deyişle hazırlanan sıvı mutlaka 24 saat içinde tüketilmelidir.
 • *Hazırlanan sıvı hasta tarafından aç olarak tüketilmelidir.
 • *Gerek meyve gerekse sıkılarak hazırlanmış sıvı sıcaktan ve direkt gün ışığından korunmalı serin bir yerde saklanmalıdır.
 • *Gilaburu kullanımı zamanla yayılmamalı olabildiğince yoğun kullanılmalıdır.
 • *Günde en az 1 kg. Gilaburu ezilerek suyu yukarıda anlatıldığı şekliyle hazırlanıp kullanılmalıdır.
 • *Bekleyen meyve mutlaka su içinde ve serin yerde muhafaza edilmelidir.
 • *Kevgirde ezilerek elde edilen Gilaburu öz suyuna mutlaka 1/1 ölçüde su katılmalıdır.
 • *Gilaburunun bugüne kadar hiçbir yan tesiri tespit edilmemiştir.
 • *Gilaburu ilaç değildir.
 • *Gilaburu meyvesini dilerseniz katı meyve sıkacağı ilede sıkabilirsiniz. Yanlız ikere makineden geçiriniz.

BASINDA GİLABURU

YENİŞAFAK GAZETESİ 03/09/2003

Başta Kayseri olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nin pekçok bölgesinde yetiştirilen gilaburu ağacının meyveleri,böbrek taşı probleminden prostat rahatsızlığına kadar pekçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

POSTA GAZETESİ 24.06.2004

İç Anadolu'da yetişen 'gilaburu' adlı meyvenin doğal ilaç olduğu belirlendi.
Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ahmet Aksoy böbrek hastalıklarına iyi geldiği bilinen gilaburunun,kabuklarının kaynatılarak tüketilmesini önerdi.Doç.Dr.Aksoy şöyle dedi:Gilaburu meyvesi astım,romatizma,yüksek tansiyon,bazı kalp rahatsızlıkları,kabakulak,kramp,uyku bozuklukları,sinir hastalıkları,doğum sonrası sancılara karşı birebir.

YENİÇAĞ GAZETESİ 05.11.2004

KAYSERİ'de yetiştirilen ve başta böbrek rahatsızlıkları olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen gilaburu meyvesi,ilginin giderek artması üzerine bu yıl ilk kez şişelenerek piyasaya sunuldu.Gilaburu pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

VAKİT GAZETESİ 07.05.2003

Böbrek doktoru olarak bilinen ve tamamen doğal olan Gilaburu internet üzerinden satışa sunulmakta. Böbrekte oluşan kum ve taşları eritici özelliğe sahip olan Gilaburu'dan safra ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde yararlanılıyor.Yetiştiği bölgelerde "böbrek doktoru" olarak bilinen Gilaburu suyu başlıca şu amaçlarla kullanılıyor:Böbrek taşlarının eritilmesi,taş üremesinin önlenmesi,prostat hastalığının tedavisi,idrar yolları iltihabının önlenmesi,şeker hastalığı tedavisi,safra taşlarının eritilmesi,kas hastalıkları,kanser tümörlerinin azaltılmasında...

STAR EKONOMİ Temmuz 2004

Birçok bitkinin insan sağlığı açısından önemli etkileri olduğu bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış.Hatta bu bitkilerin ilaç yapımında kullanılıyor olması hepimizin bildiği bir gerçek.Birçok bitkinin de araştırma konusu olduğunu ve henüz kanıtlanmamış etkilerinin araştırıldığını biliyoruz.Bu araştırma konusu bitkilerden biri olan Gilaburu,Orta Anadolu bölgesinde çokça yetişen bir meyve.Yöre halkı tarafından kış aylarında meyve suyu olarak tüketilmekte olan ve bol miktarda C vitamini ve antioksidan maddeler içeren Gilaburu meyvesinin yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalığa iyi geldiği söylenmekte.

GÖZCÜ GAZETESİ 24.06.2004

İç Anadolu'nun geleneksel meyvesi olan "Gilaburu" nun halk arasında sanıldığının aksine sadece böbrek rahatsızlıklarında değil çok sayıda hastalıkta tedavi edici özelliğinin bulunduğu bildirildi.

TAKVİM GAZETESİ 26.08.2003

Böbrek taşlarını eritmesiyle ve şekeri düzenlemesiyle bilinen Gilaburu,İç Anadolu bölgesinde yetişir.Parlak kırmızı renkli meyveleri mayhoş tattadır.Meyvelerin özü sıkılıp,koruyucu suyu ile yarı yarıya karıştırılarak,günde 3 su bardağı içilebilir.Ayrıca böbrek iltihabı,idrar yolları tıkanıklığı,prostat,üre,vücutta sıvı toplanması ve hazımsızlık gibi rahatsızlıklar için de kullanılabilir.

HÜRRİYET GAZETESİ 05.08.2004

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül,4 gün süren Kayseri gezisinin son gününde esnaf ziyareti yaptı.Çarşı ziyareti sırasında sık sık alkışlanan Gül,dondurma yiyip Gilaburu içti.

GÜNEŞ GAZETESİ 05.11.2004

ERCİYES Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet Aksoy,gilaburunun,şifa kaynağı olmasına rağmen birçok yörede bilinip yetiştirilmediğini söyledi.Aksoy,Gilaburu meyvesinin halk arasında böbrek hastalıklarının tedavisinde ve böbrek taşının düşürülmesinde kullanıldığını belirterek,"Kabukları kaynatılan gilaburu,astım,romatizma,yüksek tansiyon,sara kabakulak,doğum sonrası spazmlar,uyku bozukluğu gibi birçok hastalığın tedavisinde de kullanılabilmektedir." dedi.

AKŞAM GAZETESİ 31.08.2001

Böbrek taşını düşürmede 'Gilaburu' suyunun etkili olduğu belirtiliyor. Kayseri'nin Gesi Beldesi'nin doğal bitkisi gilaburu, böbrek taşlarını yerinden oynatmakta etkili oluyor. Küçük kırmızı bitkiler yetiştikten sonra suyu sıkılarak içerisine hiçbir katkı maddesi eklenmeden içiliyor. Gesi'de bağlarda sulama ve bakım çalışması yapan İsmek Bölük bitki için Türkiye'nin çeşitli yerlerinden hastaların geldiğini anlatıyor.

TAKVİM GAZETESİ 27.06.2004

Gilaburu romatizmaya birebir.İç Anadolu Bölgesi'nde yetişen "gilaburu" nun doğal bir ilaç olduğunu söyleyen Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Aksoy, bitki ile ilgili şu bilgileri verdi: "Gilaburu, astım, romatizma, yüksek tansiyon, bazı kalp rahatsızlıkları, kabakulak, kramp, uyku bozuklukları, sinir hastalıkları, doğum sonrası sancılara çok yararlı.

NTVMSNBC 04.10.2004

Kabukları kaynatılan gilaboru, astım, romatizma, yüksek tansiyon, sara nöbetleri (epilepsi), kabakulak, doğum sonrası spazmlar, uyku bozukluğu gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Ayrıca safra kesesi hastalıkları ile bazı karaciğer hastalıklarına da iyi geliyor.Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Aksoy, sonbaharda toplanan, Kayseri ve çevre illerde yetiştirilen gilaburunun, şifa kaynağı olmasına rağmen birçok yörede bilinip yetiştirilmediğini söyledi.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Gilaburu 5 Lt Ücretsiz Kargo

 • Marka: Bülbüller
 • Ürün Kodu: grb-1
 • Stok Durumu: Stokta yok
 • 0,00TL


Etiketler: gilaburu, gilaboru, kayseri gilaburu, girabolu, geleboru